A társaság bemutatása

A HALAD Egyesület 2004. március 23.-án alakult. A társaság fő tevékenységi köre közösségfejlesztés, oktatás, kulturális tevékenység. A HALAD Egyesület 15 évvel ezelőtti alapítása óta a közösség- és a hálózatépítés köré szervezi szakmai programjait, találkozóit, képzéseit Kárpát-medence szerte. 

A HALAD Egyesület a teljes Kárpát-medence és a külhoni magyarok tekintetében a civil társadalom fejlesztését, önszerveződések előmozdítását, a már létező kisközösségek kapcsolódósát, a közösségek közti információáramlás segítését tűzte ki céljaként, amelyet különböző programokkal, kiadványokkal segít. Eddigi tevékenységünk során számos oktatási, képzési programot, konferenciát bonyolítottunk le. 

Az Egyesület évente egyszer többnapos elvonulást szervez az érintett és érdeklődő családok részére, ahol a fentieken túl az önismeretre, közösségi együttlétre, csapatépítésre, kulturális és hagyományőrző programokra (egyik fő partnerünk: Navratil Andrea) kerül sor.

A HALAD Egyesület egyrészt oktatási, szervezési és tanácsadó tevékenység keretében igyekszik összehangolni és képviselni a kárpát-medencei magyar családok, vállalkozások közös érdekeit, másrészt viszont a kulturális és felvilágosító, lelki programok segítségével teszünk a (kis)közösségek építéséért, fenntartásáért. Fontos célnak tekintjük a különböző társadalmi rétegek közötti párbeszédet. Így nem csak a különböző országokban élő magyarság összekapcsolását tartjuk szem előtt, hanem a különböző vallásúak (katolikus, református, evangélikus, unitárius és jelenleg helyét keresők), neműek, családi állapotúak és életkorúak közötti párbeszédet is. Erősen hiszünk a különböző korosztályok egymástól való tanulásában (generációmenedzsment).

A HALAD Egyesület alapelvei és céljai sok szempontból közösek a vele stratégiai partnerségben lévő Háló Egyesülettel, akivel több közös programunk is van. 

Scroll to Top